PZU to najbardziej znane towarzystwo ubezpieczeniowe na polskim rynku. Z oferty firmy korzystają miliony Polaków, chroniąc swój majątek, w tym nieruchomości i pojazdy. W naszym kraju każdy kierowca musi posiadać polisę odpowiedzialności cywilnej. Firmy ubezpieczeniowe mają jednak dużo bardziej rozbudowaną ofertę, w tym chroniącą samochody przed uszkodzeniem przez osoby trzecie oraz utratą za sprawą kradzieży. Jaką polisę wybrać dla swojego auta?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musi posiadać każdy kierowca w Polsce. Nie oznacza to, że wszystkie oferty polis są takie same. Towarzystwa ubezpieczeniowe konkurują, rozszerzając podstawowy zakres polisy lub oferując korzystniejsze formy płatności, na przykład, w miesięcznych ratach lub za pomocą serwisów online.

PZU odpowiada za szkody wynikające nie tylko z ruchu pojazdu, lecz także powstałe podczas wsiadania, wysiadania albo załadunku towarów. Jest to istotna różnica w porównaniu do ofert innych firm, na których pomoc nie zawsze można liczyć podczas postoju samochodu na parkingu lub po zatrzymaniu na drodze. PZU wypłaci odszkodowanie zarówno za szkody osobowe, jak i uszkodzenia mienia związane z kolizją, w tym za zniszczenie płotu lub barierki na drodze szybkiego ruchu. 

Dodatkowa polisa Autocasco

Zniszczenia nie zawsze wynikają z działań podejmowanych przez osobę ubezpieczoną. Wypadek może spowodować osoba trzecia, jak również auto może zostać uszkodzone poprzez spadającą gałąź lub zjawisko atmosferyczne, na które nie mamy wpływu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia Autocasco, w skrócie AC. Jest to polisa, której nie trzeba posiadać, w związku z tym towarzystwa ubezpieczeniowe mogą dowolnie kształtować warunki umowy.

Stanowi to zarówno zaletę, jak i wadę tego rozwiązania. Ubezpieczenie może być bardzo korzystne dla kierowcy, ale trzeba zawsze bardzo szczegółowo sprawdzić warunki polisy przed podpisaniem umowy. W przeciwnym razie może się okazać, że nie obejmuje ona tych czynników ryzyka, których obawiamy się najbardziej.

Rozbudowana oferta firmy PZU

Oferta firmy PZU jest jedną z najbardziej rozbudowanych na polskim rynku. Ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy samochodu w następujących przypadkach:

– uszkodzenie auta lub elementów jego wyposażenia,

– uszkodzenie nadwozia przez przedmioty znajdujące się na zewnątrz auta,

– uszkodzenie auta poprzez zjawiska pogodowe niezależne od kierowcy.

W związku z tym na wypłatę odszkodowania można liczyć w sytuacji, gdy spadająca gałąź spowoduje wgniecenie elementów karoserii lub grad uszkodzi nadwozie w znaczny sposób. Ponadto polisa AC chroni przed zniszczeniem albo utratą pojazdu w wyniku kradzieży. Firma PZU pomoże kierowcy w sytuacji, gdy podczas włamania uszkodzone zostanie radio lub fotele stanowiące fabryczne wyposażenie auta.

Warto dodać, że odszkodowanie jest wypłacane nawet w sytuacji, gdy sprawca kradzieży nie zostanie wykryty. Oferta PZU jest jedną z najlepszych w naszym kraju i warto zapoznać się z jej szczegółowymi warunkami.